Co to jest terminal POS?

Terminal POS jest niewielkim urządzeniem, które służy do przyjmowania płatności bezgotówkowych pomiędzy sprzedawcą a klientem. Dobrej jakości terminal POS pozwala na płatności wszystkimi rodzajami kart płatniczych a także na płatności za pomocą nowoczesnych form takich jak telefony czy Smartwatche. Przeczytaj ten krótki, praktyczny poradnik i dowiedz się co to jest terminal POS i jak obniżyć koszty jego zakupu!


Terminal POS – jakie ma zastosowanie?

Tak jak było to powiedziane powyżej, terminal POS służy do realizowania transakcji. Z terminala POS można korzystać w prawie każdym sklepie lub w punkcie usługowym. Równie dobrze można płacić przy jego pomocy za usługi lekarskie, kurierskie czy usługi innego rodzaju. Niewątpliwe zalety terminalu POS to między innymi:

  • akceptacja kart zbliżeniowych
  • proste fakturowanie
  • moduły raportowe
  • możliwość transakcji cashback
  • łatwość w obsłudze i niezwykle intuicyjny interfejs

Przede wszystkim należy tu zaznaczyć, że transakcje dokonywane na terminalu POS są bardzo bezpieczne. Jest to możliwe za sprawą tego, że urządzenie jest zgodne ze wszystkimi standardami bezpieczeństwa a także dzięki temu, że wszystkie transakcje są kodowane protokołem SSL. terminal POS oferuje więc transakcje bezpieczne, szybkie i bezproblemowe.

kasa sklepowa – zobacz co warto wybrać

Ile kosztuje terminal płatniczy – czy można obniżyć koszty?

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub usługodawcą i chcesz wziąć terminal POS w dzierżawę, musisz się liczyć z kosztem około 50 zł miesięcznie. Zakup terminala to wydatek mniej więcej 300 złotych.
Co ciekawe koszt terminala POS można obniżyć do zera, przystępując do akcji Polska bezgotówkowa. Polska bezgotówkowa to inicjatywa Związku Banków Polskich Ministerstwa Przedsiębiorczości i technologii, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych MasterCard i Visa. Celem całego przedsięwzięcia jest zniesienie opłaty dla przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na instalację terminala płatniczego oraz kosztów jego użytkowania przez pierwsze 12 miesięcy od zainstalowania.

Nowoczesna i funkcjonalna kasa fiskalna dotykowa